Abi

Siit leiad vastused oma küsimustele

Meie ettevõttest

1. Projekti nimi “Kevadmess 2019” EU53163

Antud üritus toimus Helsinki messikeskuses, 2019 aasta aprilli kuus. Eesmärk oli tutvustada meie toodangut Soome klientidele ja leida uusi edasimüüjaid, kes turundaks ja pakuks meie tooteid. Meie mõlemad eesmärgid said täidetud ja hetkel käivad läbirääkimised uue edasimüüjaga. Toetuse summa on 6656 eur.

2. Kui kaua Lemmik Mees on tegutsenud?

Oleme õnnesärgis sündinud ja saanud oma tööd juba üle kümne aasta nautida. Lemmik Mees OÜ asutati aastal 2004 ja on siiamaani edukalt tegutsenud. Kavatseme jätkata sama edukalt ka tulevikus.

3. Kus on võimalik meie toodetega tutvuda?

Asume kauni Lõuna-Eesti looduse keskel, Otepäält vaid 8 km kaugusel Sihva külas. Täpsete juhiste saamiseks ole hea, vaata meie asukohta kaardil. Lisaks on meil müügiplatsid ka Soomes (drive-in müügiplats) ja Saksamaal ning edasimüüjad 9 riigis.

4. Mille poolest Lemmik Mehe tooted erinevad teistest?

Oleme saunafanaatikud ja toodame oma kaupa ise, ehk me ei ole vahendajad.
Tuleme alati vastu erisoovidele, näiteks kui midagi on vaja pikemaks või lühemaks teha.
Meie kogemust ja kvaliteeti iseloomustab asjaolu, et oleme valmistanud üle 1000 sauna ja 4500 kümblustünni.
Käime kaasas ajaga ja tehnoloogia arenguga. Tänu suurele mahule ja moodsale tehnoloogiale suudame oma tooteid valmistada kõrge kvaliteedi ning mõistliku hinnaga.
Meie tooteinnovatsioon toimub klientide tagasiside alusel ega põhine finantsjuhi soovidel.
Kõik saunad on tehtud termopuidust, mis ei mädane ega idane – see on tõeliselt kvaliteetne ning vastupidav.
Iga toode valmib põhimõttel, et meie kõrgete nõudmistega saunafanaatikud oleksid meeleldi nõus neid tooteid oma kodus kasutama.
Paneme rõhku toodete vastupidavusele ja mugavusele ega hoia kokku detailide pealt.

Tooraine ja materjalid – Kuidas puitu kaitsta?

1. Kuidas me puitu töötleme?

Kasutame materjali töötlemiseks loodussõbralikku Woodexi puiduõli Wood Oil. Puiduõli kaitseb puitu luitumise, lõhenemise ja määrdumise eest. Soovides tootele väga pikka eluiga, soovitame puitpinnad igal aastal Woodexi puiduõliga üle töödelda.

2. Mis materjalist saab sauna tellida?

Milliseid värvitoone saab valida? Värvitu, pruun, hall ja läbikumavad toonid. Erisoovi korral võta ühendust meie saunaspetsialistiga.

Termopuit – Mis on termopuit?

1. Mis on termopuit?

Meie toodete valmistamiseks töödeldakse puitu üle 190 °C temperatuuril, et termotöötlemisev käigus parandada puidu pehkimis-, ilmastikukindlust ja soojusisoleerivust ning vähendada puidu paisumist niiskuse tõttu. Kõrge temperatuur eraldab puidust vaigu, mis muudab toodete kasutuse veelgi mugavamaks. Termotöödeldud puit on keskkonnasõbralik ja looduslik toode. Tootmisprotsess toimub ainult soojuse ja veeauru mõjul. Ühtegi kemikaali valmistamise käigus ei kasutata.

2. Kuidas termopuitu valmistatakse?

Spetsiaalsete seadmete abil tõstetakse puidu temperatuur kiiresti umbes 100 °C-ni, pärast seda tõuseb temperatuur juba aeglasemalt. Kasutatav toorpuit peab olema eelkuivatatud vähemal 12%. Eralduv veeaur toimib kaitse-gaasina, takistades puidu lõhenemist ning mõjutades puidus toimuvaid keemilisi muutusi. Puidu niiskusprotsent langeb peaaegu nullini. Meie toodetes kasutatav puit on termotöödeldud üle 190 °C. Peale kuumutamist temperatuur alandatakse ettevaatlikult ning puit on tootmiseks valmis.

3. Milleks termopuitu veel kasutatakse?

Termopuitu kasutatakse peamiselt siseruumides seinte, lagede, põrandate, saunade, sisustuselementide ja mööbli valmistamisel. Välistingimustes leiab termopuit kasutust hoonete fassaadide ja õueala ehitiste juures ning tisleritoodete valmistamisel (nt uksed, aknad, mööbel).

Tünnisaun ja torusaun – Mida peaksin teadma?

1. Mida peaksin teadma tünnisaunast?

Lemmik Mehe saunad sobivad peaaegu igale pinnasele, kuid soovitame jälgida, et sauna aluspinnas oleks stabiilne ja tugev. Enamasti sobib aluspinnaseks hästi juba olemasolev suvekodu või maja aed ja lisatöid ei ole vaja teha.

2. Kas sauna on keeruline paigaldada ja üles seada?

Ei. LemmikMehe saunad on täiskomplektsed ja kohe valmis kasutamiseks, aseta vaid kaasasolevad keris ja korsten oma kohale (vt paigaldusjuhendit, tootega kaasas), lisa kivid (ei sisaldu komplektis, leiad meie tootevalikust) ning hakka leili võtma. Eritööriistu ja erioskusi sauna paigaldamisel vaja ei lähe, mis teeb selle kasutajale eriti mugavaks. Kerise ja korstna paigaldamine võib võtte kuni 2 tundi.

3. Kas valmistate ka erilahendusi?

Oleme alati avatud väljakutsetele ja soovi korral saame sauna eripärasemaks muuta. Erilahendustel erihind.

4. Kui kaua Lemmik Mehe torusaunad ja tünnisaunad vastu peavad?

Teadaolevalt ei ole veel ükski meie toodetud saun lõppu leidnud. 10–20 ja rohkemgi aastat on arv, mille julgeme välja lubada. Pärast seda pead ehk hakkama mõtlema uue LemmikMehe sauna peale. Vastupidavuse pikendamiseks soovitame hooldada sauna igal aastal ilmastikukindla puidukaitsevahendiga.

5. Kas vajan sauna jaoks ehitusluba?

LemmikMehe saunad ei vaja ehitusluba, kuid teatud juhtudel on tarvilik linna- või vallavalitsust teavitada toote paigaldamisest. Küsi igaks juhuks omavalitsusest järele. Enne sauna paigaldamist pehmemale pinnasele, valmista ette saunajalgade alus vastavalt joonisele (saadetakse peale tellimuse vormistamist). Vajaduse korral küsi LemmikMehe saunaspetsialistilt nõu konkreetse asukoha ja paigaldamise suhtes.

6. Kas saun vajab elektrit?

Romantikud saavad LemmikMehe saunas põleva saunakerise ahjuuksest kumava valgusega hakkama. Meie eksklusiivsemad LED-valgustusega saunad tarbivad tavalist 220 V elektrit. Sellise sauna kasutajal soovitame sauna liita elektrivõrku, et saaksid mõnusa saunavalguse käes leili võtta. Soovitame lasta litsentsiga elektrikul vool sauna tuua ja pöörata tähelepanu ohutusele.

7. Millised on sauna kasutuskulud?

LemmikMehe saunad on ökonoomsed. Täpne kulu sõltub kasutamisest, kuid paar ahjutäit puid kulub ühe saunakorraga ikka ära. Korralik peremees või perenaine uhab sauna pärast kasutamist kergelt veega üle. Soovitame sauna põrandaid ja lava aeg-ajalt rohke vee või soodaveega pesta, et säiliks tervislik ning nauditav mikrokliima.

8. Kui palju inimesi sauna mahub?

Meie kõige pisemasse sauna mahub väga lahedalt 4 inimest, kuigi oleme kuulnud ka lugusid, kus saunas on olnud üle 10 inimese. Meie kõige suurema sauna lavaruum on 4 meetrit pikk ning mahutab vähemalt 14 saunasõpra.

9. Kuidas sobivad kokku saun ja alkohol?

Soovitame alkohoolseid jooke enne sauna ja laval olles mitte tarbida, sest see jätab jälje vererõhule ja südame tööle ning võib mõjuda tervisele rusuvalt. Aga paar külma õlut pärast sauna maitseb imeliselt ja on lubatud.

10. Kui kuumaks saab sauna kütta?

Temperatuur sõltub kütmise intensiivsusest ja on sinu valida. Üldjoontes võib minimaalseks temperatuuriks lugeda 60 kraadi ja maksimaalseks 120 kraadi. Meie ja paljude teiste lemmiktemperatuuriks saunas on 80–85 kraadi.

11. Mis on tünnisaun ja torusaun?

Tünnisaunaks kutsutakse rahvasuus nii kümblustünni, püstist sauna – leiliruumi kui ka pikali sauna – torusauna. Heal tünnisaunal ikka mitu nime, ühtmoodi mõnusad ajaviited on nad aga kõik. Meil on valikus püstised saunad ehk leiliruumid ja ovaalsaunad, pikali asetsevad saunad ehk torusaunad ja veega tünnid ehk kümblustünnid. Kõik Lemmik Mehe tehtud tünnisaunad on kohe kasutusvalmis ning suurepäraseks meelelahutuseks nii pisikesele perele kui ka suuremale seltskonnale pühitsemaks tähtpäevi või veetmaks lõõgastavat nädalalõppu.

12. Kaua sauna kütmine aega võtab?

Sauna kütteaeg sõltub eelkõige välistemperatuurist. −20 kraadiga läheb kauem aega kui +10 kraadiga. Siiski võib hea leili valmimiseks kuluda keskmiselt 1–2 tundi.

13. Mida head saun tervisele teeb?

Saun mõjub suurepäraselt emotsioonidele. Pärast sauna tunned end rõõmsa ja kergena. Uni on täiuslik.
Saun vabastab organismi ainevahetuse jääkidest ja aitab kehal loomulikult elada. Mõõduka kuumuse ja higiga saab organismist välja viia palju kahjulikke aineid ja pärast asendada need puhaste ainetega, näiteks tervisliku söögi ja joogiga.
Saunasoojuses hävivad nakkuslikud mikroorganismid. Saun parandab südametegevust ja kõigi organite verevarustust. Saun paneb tööle vere reservi. Kas teadsid, et inimesel on 5–6 liitrit verd südames ja veresoontes ning 1 liiter reservis? Just see üks liiter hakkabki tööle.
Saun aitab kolesterooli lahustada. Kolesterool koos teiste jääkainetega koguneb veresoonte seintele, mis paksenevad ja ahenevad. Korrapärase leilivõtmisega kolesterool „lahustub“. Saun parandab immuunsust. Keha karastamine ja harjutamine kuuma ning külmaga soodustab keha mobiliseerumist ehk kohanemist erinevate tingimustega.
Sauna suur eelis vanni ees on see, et keha annab saunas soojust ära. Vannis aga keha omandab soojust ja selle tõttu pärast vanni keha higistab. Saunas toimub üheaegselt higistamine ja soojuse äraandmine, mis mõjub hästi ka kehakaalule.
Antiikaja arst ja teadlane Hippokrates arvas, et saun aitab isegi siis, kui miski muu enam ei aita. Väärt arvamus!

Kümblustünnide info

1. Milliseid lisasid saab kümblustünnis kasutada?

Piiriks on loovus. Kõiksugused eeterlikud õlid ja soolad annavad naudingule ja tervendavatele efektidele aina hoogu. Soovitame tarvitada ainult vannis kasutamiseks mõeldud õlisid ja soolasid, sest muud tooted võivad tekitada üllatusi.

2. Kui pika garantii annate kümblustünnile?

Valetaksime, kui ütleksime, et anname eluaegse garantii. Miski pole igavene ja sellepärast anname oma toodetele üheaastase garantii. See on piisav, et kaitsta Sind ootamatute olukordade eest. Kui mõni meie toode või toote osa peaks katki minema Sinust mittesõltuvatel asjaoludel, teeme alati parima, et saaksid olukorrale kiirelt lahenduse.
Oleme meisterdanud üle 5500 saunatoote ja tänaseks (2016) on ainult 1 toode väljavahetamist vajanud ning seda ka tänu puiduhooldusvahendi tootja apsakale.

3. Kas Lemmik Mees teeb ka eritellimusel kümblustünne?

Oleme alati väljakutsetele avatud. Kui meie e-poes jääb valikuid väheks, siis võta meiega ühendust ja mõtleme välja midagi erakordset. Eritellimuse puhul arvesta ka erihinnaga.

4. Miks soetada kümblustünn?

Peamiseks märksõnaks on kindlasti lõõgastumine. Kümblustünn on nagu koduspaa, see lõõgastab, annab energiat ja on hea koht auru välja lasta ning pere-sõpradega aega veeta. Sul on võimalus iga ilmaga ja igal aastaajal värskes õhus vanni võtta.
*Soe vesi lõõgastab lihaseid ja vähendab lihaspingeid. *Kümblemine hoiab meele puhanuna ja erksana. *Puhanud ja ergas meel on tööl ja pereelus kõrges hinnas.

5. Mida tasub esmakasutusel jälgida ja teada?

Kuna puit on looduslik materjal, siis on väike leke normaalne nähtus. Pärast esimest kütmist ja veega täitmist muutub kümblustünn veekindlaks ja puit tihedamaks. Puit vajab pisut aega, et vesi endasse imeda ning paisuda.
Tünni kasutamisel palume rangelt järgida tegutsemise järjekorda:
Enne kütmise algust peab tünnis olema saavutatud vähemalt nõutud veetase (märgitud ahjule randina) ja tünn paisutatud (et ei jookseks enam läbi). Pärast esimese toimingu lõppu võib ahju tule alla teha. Olenevalt aastaajast võib vee soojendamiseks 35–36 kraadini kuluda 2–4 tundi. Kata kütmise ajal tünn kaanega ning sega aeg-ajalt vett.

6. Kuidas kümblustünni hooldada?

Pärast kümblustünni tühjendamist võib tünni seest harjata või kasutada survepesurit. Kemikaalide kasutamine ei ole soovitatav. Pea meeles, et hallituse vältimiseks tuleb kümblustünni kaas pealt ära hoida ajal, mil tünn ei ole kasutuses. Hea õhuringlus tagab pikaajalise vastupidavuse.

7. Milline on hea aluspind kümblustünnile?

Hea tahtmise juures saab kümblustünne paigaldada kõikjale. Siiski arvestades, et vett täis tünn võib kaaluda ligi kaks tonni, on mõistlik valida tasane ja tahkem pinnas.

8. Millal on õige aeg kümblustünni tühjendada?

Kõige õigem on puhastada tünni ja lasta vesi välja siis, kui ahi on täielikult maha jahtunud.

9. Kui kuumaks vesi läheb?

Nauditav temperatuur on 35–38 kraadi.

10. Kuidas kümblustünni efektiivselt kütta?

Täida kümblustünn veega, kasutades näiteks aiavoolikut. Arvesta, et inimeste kehad tõstavad veetaset, ja jäta ka tühja ruumi, kuid jälgi, et veetase oleks ahjust kindlasti 5 cm kõrgemal.
Ära kunagi küta tühja kümblustünni!

11. Kuidas kümblustünnis vesi puhtana hoida?

Lihtsaim variant on vett regulaarselt vahetada, aga lisaks võib kasutada ka vastavaid graanuleid või filtreid.

12. Kuidas vältida pragusid ja kokkutõmbumist?

Puit on looduslik materjal, mille omadused muutuvad vastavalt temperatuurile. Kuumade ilmade puhul soovitame kümblustünnis vett sees hoida, sest tühi kümblustünn ja põletav päike võivad märkamatult tekitada lekkeid ja pragusid.

13. Kas kümblustünnis olev vesi võib külmuda?

Jah. Külmade ilmadega soovitame pärast kümblemist tünnist ja torudest vee välja lasta, nii väldid kahjustusi ja tünni eluiga on pikem. Siiski saab kümblustünni kasutada ka suurte miinuskraadidega, peaasi et pärast kümblemist vee tünnist välja lased.

14. Kas kümblustünni saab kasutada aasta ringi?

Otse loomulikult, meie lemmikaastaaeg on talv. Kümble siis, kui soov tekib.

15. Kui kaua võtab kümblustünni kütmine aega?

Keskmiselt 2–4 tundi. Kütmisaeg sõltub eelkõige ilmastikutingimustest ja tünni suurusest. Mõistlik on asetada kütmise ajal kümblustünnile kate peale, sest see aeglustab aurustumist ja vee jahtumist.

16. Kui tihti peab kümblustünnis vett vahetama?

Nauditava kogemuse saamiseks soovitame vett vahetada vähemalt 1–2 nädala tagant.

17. Kui pikk on kümblustünni keskmine eluiga?

Korralikult hooldatud ja ilmastiku eest kaitstud kümblustünn kestab tavaliselt 10–15 aastat. Plastsisuga kümblustünnid peavad veelgi kauem vastu ja plastsisu on võimalik igal ajal uuendada. Levivad jutud ka kuni 50-aastastest kümblustünnidest. 🙂

18. Millest kümblustünne valmistatakse?

Kümblustünne valmistame enamasti Baikali lähistelt imporditud Siberi lehisest ja kuusest, mis tagab meie tootele kauaaegse vastupidavuse ja ilusa välimuse. Lehist kasutatakse immutatud puidu alternatiivina ning aja jooksul tema omadused aina paranevad.
Lehise lülipuit on suure vaigu- ja parkainesisaldusega, mis muudab puidu eriti vastupidavaks ja mädanemiskindlaks.

19. Kui palju inimesi mahub kümblustünni?

Kümblustünni on paigaldatud istepingid, mis mahutavad tavamõõtudega tünni istuma 6–9 inimest. Kuuma ahjuga kokkupuute vältimiseks on vaherest. Kümblustünni serv on kaetud äärelauaga, kuhu saab asetada söögid-joogid, küünlad jms. Kümblustünni sisenemiseks võib kasutada puidust redelit või astmeid.

20. Mis kuulub kümblustünni komplekti?

Kümblustünni täiskomplekti kuulub üldjuhul:
* 150-240 cm läbimõõduga puidust tünn
* Mereveele vastupidav alumiiniumist ahi koos 200 cm korstnaga
* Puidust pingid
* Vahesein (siseahjuga mudelil)
* Äärelaud
Kümblustünn on töödeldud loodusliku ainega, mis pidurdab hallituse ja bakterite teket ning pikendab tünni eluiga.

21. Mis on kümblustünn?

Kümblustünn kujutab endast ümmargust puidust tünni, mille sees on ahi vee soojendamiseks. Ahi kannatab ka merevett ja seda köetakse puudega. Tänu ahju suurusele kütab see vee kümblustünnis kiiresti soojaks, olenevalt ilmast kulub vee soojendamiseks 2–4 tundi. Kahemeetrine kümblustünn mahutab umbes 2,5 m3 vett.
Soe vesi lõõgastab keha ja lihased vabanevad pingest. Naudingu suurendamiseks võib vette lisada tavalist meresoola, ravimtaimeekstrakte või paar tilka mõnd eeterlikku õli (greip, kadakas, fenkol, mis parandavad ainevahetust ja lümfiringet). Taimeravi on tervislik nii kehale, meeltele kui ka tunnetele.

22. Mis on kümblustünni eelised?

Kümblustünni saab paigaldada absoluutselt igale poole (koduaeda, kortermaja katusele, laeva tekile vm). Kümblustünn on ilus, lihtne, ökonoomne ja loodussõbralik lõõgastumise vahend, rääkimata tervislikest hüvedest.

Transport – Kuidas saun minuni jõuab?

1. Kui palju transport maksab ja aega võtab?

Torusauna transport Eesti piires maksab 1,20 eur/km. Hind sisaldab tõsteteenust ja käibemaksu. Saartele transpordi puhul lisandub hinnale praamipileti tasu. Kümblustünni transport Eesti piires maksab kuni 120.- eur/tk. Saartele transport maksab kuni 150.- eur/tk. Hinnad sisaldavad käibemaksu. Tulles ise kaubale järele LemmikMehe aadressil, tõstame kauba ilma lisatasuta Sinu transpordivahendile. Siiski soovitame tellida LemmikMehe transport, et säilitada täielikud garantiitingimused ning läbida terve protsess võimalikult mugavalt.

2. Kuidas kümblustünni transporditakse?

Kõige mugavam ja populaarsem viis on tellida Lemmik Mehe kümblustünnitransport. See tähendab, et Lemmik Mehe saunaspetsialistid toovad kümblustünni Sulle koduõuele. Lisaks saad väärt näpunäiteid ja kasulikke vihjeid, kuidas kümblustünn kiirelt kasutusvalmis seada. Teine võimalus on tulla kümblustünnile ise järele. Tõstame selle meelsasti Sinu transpordivahendi peale.

3. Kui kiiresti torusaun või tünnisaun kohale tuuakse?

Kui toode on laos olemas, siis Eesti piires transpordiks kulub kuni 3 päeva. Kui soovitud toodet laos ei ole, siis kulub toote kohale jõudmiseks kuni 2 nädalat.

4. Kuidas torusaunu ja tünnisaunu transporditakse?

Kõige mugavam ja populaarsem viis on tellida Lemmik Mehe saunatransport. See tähendab, et Lemmik Mehe saunaspetsialistid toovad sauna Sulle koduõuele ja asetavad auto küljes oleva kraanaga sinna, kuhu soovid. Teine võimalus on tulla saunale ise järele. Tõstame selle meelsasti Sinu transpordivahendi peale.

Maksed – Kuidas sauna eest maksta saab?

1. Kas kaupa saab osta järelmaksuga?

Jah, absoluutselt. Lemmik Mehe partner järelmaksu osas on LHV Pank. Täpsete tingimuste saamiseks palume ühendust võtta LHV klienditoega 6802 700.

2. Kuidas on võimalik kauba eest tasuda?

Praegu on võimalik tellida sobiv toode e-poes ning tasuda arve otse oma kodupangas. Pärast e-poes tellimuse vormistamist saadetakse Sinu e-posti aadressile automaatselt arve ning tellimuse ülevaade. Pärast arve tasumist hakatakse Sinu tellimusega kohe tegelema ning vajaduse korral võetakse Sinuga ühendust.

Ei leidnud vastust?

Broneeri aeg ja tule kohapeale vaatama

Kes ja kus

Asume kauni Lõuna-Eesti looduse keskel, oled meile igal ajal külla oodatud.

Lemmik Mees OÜ
Sihva Otepää vald
67301 Valgamaa
+372 529 5948
lemmikmees@gmail.com

Saunasõbra infoliin

Gen Alev (eesti, inglise)
Müügijuht
Tel: +372 510 9701
sales@lemmikmees.ee

Kalev Lemmik (eesti, soome)
Juhataja, omanik
Tel: +372 529 5948
lemmikmees@gmail.com

LHV väikelaen

Hea teada

Miks termopuit hea on ?
Kaua transport aega võtab?
Kuidas sauna valida?
Millist kerist valida?